keith richards 72 telecaster deluxe

keith richards 72 telecaster deluxe

Fender Musical Instruments Corporation je již od roku 1946 předním světovým výrobcem hudebních nástrojů. Již od počátku společnost působila jako hudební průkopník, jehož převratné novinky ovlivnily vývoj prakticky všech hudebních žánrů jako je rock´n´roll, country, jazz, blues a mnoho dalších. Snad všichni od amatérských muzikantů až po světově uznávané profesionály znají či používají proslulé nástroje a aparatury Fender. Legendární nástroje jako kytary Telecaster, Stratocaster nebo baskytary Precision a Jazz Bass patřily k prvním svého druhu na světě a dodnes jsou díky svému prvotřídnímu zpracování a neomezené funkčnosti univerzálně přijímány hudebníky jako jedny z nejkvalitnějších nástrojů napříč všemi hudebními styly.

Rok 1972 byl pro design kytary Fender Telecaster rokem magickým. V té době začal být tento oblíbený fenderovský model k dispozici v různých modifikacích, jež disponovaly množstvím méně tradičních prvků než Telecaster v původní klasické formě.
Model Classic Series ´72 Telecaster Deluxe nabízí mnohé z těchto netradičních prvků.
Korpus vyrobený z olše doplňuje javorový krk s profilem ve tvaru ”C”. Přesně dle vzoru modelů ze 70. let je krk je ukotvený na třech šroubech a disponuje možností detailního nastavení pomocí systému Micro TiltPalisandrový hmatník je osazen21 pražci typu Medium Jumbo.
Stejně jako Fendery ze 70. let je i ´72 Telecaster Deluxe vybaven širokou hlavicí s velkým logem Fender a výztuhou krku s maticí typu ”Bullet”. Dotaženou koncepci nástroje doplňuje pevná stratocasterovská kobylka s šesti ladícími kameny.
Součástí balení je obal typu deluxe gig-bag, jenž usnadní bezpečnou přepravu kytary.
Mezi další přednosti nástroje patří:

Leave a Comment